Apie

Taujėnų dvaras – vieta, kurioje senųjų laikų dvasia, suderinta su šiuolaikine estetika, kviečia ramiam poilsiui bei jaukioms šventėms. Siūlome jums atokvėpį parke, kuriame laukia povai, ožkos, alpakos ir kiti gyvūnai, o pasiliksiantiems ilgiau siūlome ir ekskursijų, salių nuomos, maitinimo, nakvynės ir švenčių organizavimo paslaugas bei užtikriname visuomet malonų aptarnavimą.

Didikų istorija niekur nedingo. Dabar tavo ir tavo svečių eilė.

Pradžia

Pradžia

Taujėnų dvaras minimas nuo XVI a. antrosios pusės. XVIII a. pabaigoje Taujėnų dvarą ir jo apylinkes valdė grafas Benediktas Marikonis. Jis 1785 m. vedė Mariją Radvilaitę ir kaip žmonos kraitį gavo senąjį dvarelį.

Radvilos

Radvilos

XIX a. Taujėnų dvare įsiviešpatavo Radvilos. Dvaras Radviloms priklausė iki sovietmečio.

Italijos dvelksmas Lietuvoje.

Architektūra

Architektūra

Benediktas Marikonis pagal italų architekto Pietro de Rossi projektą 1802 m. pastatė klasicistinio stiliaus rūmus ir įveisė angliško stiliaus parką.

Fasadai

Fasadai

Priešakinis rūmų fasadas atgręžtas į pietų pusę. Portiką sudaro šešios vienodu atstumu viena nuo kitos pastatytos toskaniškos kolonos.

Detalės

Detalės

Dekoratyvines pastato juostas puošia bareljefai – vieni iš jų heraldiniai, kiti vaizduoja amatus.

Interjeras

Interjeras

Gaivi, jauki ir universali prabanga. Erdvės keičiasi, o stiliaus kartelė išlieka aukštai.

Salės

Salės

Plazdantys užuolaidų gobelenai ir padanges siekiančios lubos Didžiojoje (230 kv. m.) ir Gražiojoje (150 kv. m.) dvaro salėse sukelia prabangos ir rafinuotų pobūvių pojūtį.

Menės

Menės

Baltojo židinio menė stebina baltojo marmuro židiniu, o puošniausios Medinio židinio menės židinys papuoštas medine, drožinėta apdaila. Istorinės menės sienoje paliktas autentiškas plytų fragmentas ir senoviniai baldai.

Detalės

Detalės

Kruopščiai atkurti klasikiniai baldai, autentiški raštai ir paveikslų rėmai – viskas čia atkartoja Radviloms būdingą braižą.

Susisiekite

Susisiekite

Atsakysime į rūpimus klausimus, patarsime ir mielai pabendrausime!

Taip pat kviečiame bendradarbiauti amatininkus, teatrus, muzikantus ir kitus, norinčius vykdyti veiklą dvare.