VIII tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis ,,Prie dvaro“ ne tik Taujėnuose

Liepos 6 d. Ukmergės rajone, Taujėnuose prasideda ,,Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis ,,Prie dvaro“. Išskirtinis šių metų festivalio bruožas – renginiai vyks ne tik Taujėnuose, bet ir Vepriuose bei Siesikuose. Festivalio renginiai truks visą liepos mėnesį.


Mėgėjų teatrų festivalis pradėtas rengti prieš keturioliką metų – 2002 m. liepos mėnesį žiūrovai buvo pakviesti į pirmąjį festivalį ,,Prie dvaro“ Taujėnų parke. Tai buvo dviejų dienų renginys, kuriame dalyvavo mėgėjų teatrai iš Lietuvos ir Latvijos. Vėlesniuose festivaliuose plėtėsi dalyvių geografija: dalyvavo kolektyvai iš Prancūzijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos. V-asis festivalis 2010 m. išsiplėtė iki dekados renginių.

Šių metų festivalis vyks beveik visą liepos mėnesį – festivalio atidarymas liepos 6 d., o į uždarymo renginius žiūrovai bus kviečiami liepos 24 d. Taip pat festivalio renginiai vyks ne tik Taujėnuose, bet ir Vepriuose, kurie šiais metais paskelbti Mažąja kultūros sostine, bei Siesikuose, kurie šiais metais švenčia miestelio 430 metų jubiliejų.

Liepos 6 d. vyks teatralizuotas festivalio atidarymas prie Taujėnų dvaro. Bene pastebimiausi  atidarymo ceremonijoje turėtų būti pirmą kartą festivalio istorijoje jame dalyvausiantys mimai –  atvyksta ,,Mimų teatras” . Atidarymo vakarą broliai Andrius ir Martynas Bialobžeskiai pakvies įsilieti į muzikos ir poezijos žaismę „Tarsi nuspaudus „Play“. Tai visiškai nauja programa, sudaryta iš dainų, skambėjusių ir vis dar tebeskambančių teatro spektakliuose: muzika iš režisierių Igno Jonyno, Cezario Graužinio, Gintaro Makarevičiaus pastatymų, taip pat keletas Andriaus ir Martyno opusų, pristatytų plačiajai publikai 2015 metų rugpjūtį, Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose metu. Muzikos žaismę papildys šiuolaikinio lietuvių poeto Rimvydo Stankevičiaus eilės. Prie naujosios programos prisidėjo ir profesionalūs muzikantai: Jonas Krivickas (gitara) ir Dominykas Vyšniauskas (trimitas).

Liepos 7, 14, 21 d. kino filmų mylėtojai kviečiami į Kino vakarą Taujėnų dvaro svirne, bei Siesikų ir Veprių kultūros namuose. Mažieji žiūrovai matys filmą ,,Mažasis princas” . Filmas nustebins pasakiško grožio vaizdais, įspūdingu dailininkų darbu bei šviesia gerai žinomos istorijos interpretacija, kurios centre – šiuolaikinė mergaitė, visai pamiršusi svajones.

Suaugusieji žiūrovai žiūrės filmą ,,Sangailės vasara”. Šis filmas buvo apdovanotas už geriausią režisūrą prestižiniame „Sundance“ festivalyje, puikiai įvertintas Europoje ir pripažintas geriausiu Lietuvos filmu 2015 metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

Liepos 8 d. Mėgėjų teatrų pasirodymus Taujėnų dvaro svirne pradės festivalio organizatorius – Taujėnų mėgėjų teatras ,,Bičiuliai”, spektakliu – Juozo Židanavičiaus ,,Moterims neišsimeluosi” (režisierė Laima Jančiauskaitė)

Tą patį vakarą žiūrovams savo spektaklį – H. Raudsepp – V. Urbo ,,Vedelvorst” pristatys pirmą kartą festivalyje dalyvausiantys estai – Saaremaa Teater.

Liepos 9, 16, 17, 23 d. dvaro svirne savo spektaklių pristatymą tęs mėgėjų teatrai iš Latvijos: Koknesės (režisierė Inguna Strazdina), Daudzevos (režisierė Inuna Strazdina), Vilani (režisierė Inara Grietina), Brocenu (režisierė Zanda Trogonova), Panevėžio r. Ramygalos (režisierė Audronė Palionienė), Krekenavos (režisierė Miranda Vaitkevičienė), Perekšlių (režisierė Audronė Palionienė), Daniūnų (režisierė Irena Živilienė), Rokiškio r. Bajorų (režisierė Nijolė Čirūnienė), Širvintų r. Anciūnų (režisierius Gediminas Makauskas), Jurbarko r. Skirsnemunės (režisierė Birutė Šneiderienė), Seinų (režisierė Eugenija Pakutkienė), Biržų (režisierė Vita Vorienė), Jonavos r. Panoterių (režisierė Janina Adomaitienė), Šakių (režisierė Gražina Guzovijienė), Ukmergės r. Siesikų (režisierė Valentina Karaliūnienė).

Šiomis dienomis ,,Pirmą kartą festivalyje ,,Prie dvaro“ dalyvaus du mėgėjų teatrai iš Latvijos – Brocenu ir Vilani, Seinų mėgėjų teatras iš Lenkijos, Perekšlių ir Skirsnemunės mėgėjų teatrai. Kiti dalyvausiantys mėgėjų teatrai jau pažįstami žiūrovams. Ir ne tik suaugusiems. Praeitame festivalyje dalyvavęs Rokiškio rajono Bajorų lėlių teatras ,,ČIŽ“ liepos 9 d. Taujėnų dvaro parko pievoje mažiesiems festivalio žiūrovams parodys pagal Džonio Rodario pasaką ir liaudies kūrybą ,,Šuniškas istorijas”.

Į festivalio renginius su smagia programa ,,Aukštaitiškų vestuvių frakmentas” (vadovė Nijolė Janulienė) įsilies Taujėnų gimnazijos III gimnazijinės klasės gimnazistai. Juos galima bus pamatyti liepos 17 d. Taujėnų dvaro svirne.

Liepos 10 d. Taujėnų bažnyčioje po Šv. Mišių Mažeikių Juozo Vaičkaus ,,Skrajojamasis” teatras parodys pagal Senojo Testamento ,,Jobo knygą”, Karolio Voitylos pritaikytą scenai sakralinį spektaklį „Jobas“. Karolio Voitylos užrašyta drama remiasi Senojo Testamento Jobo knyga, kurioje  pasakojama apie teisuolį Jobą, praradusį viską, tačiau nesiliovusį tikėti Dievu. Jobo istorija užduoda klausimą: jei Dievas teisingas, kodėl kenčia teisieji?

Spektaklio atmosferą, nuotaiką  kuria angelų choras (Mažeikių kultūros centro mišrus choras ,,Draugystė”) ir tai spektaklį priartina prie rapsodinio žanro. Choras, kuriam  Karolis Voityla dramoje sukūrė žodžius, spektaklyje  tampa vienu pagrindinių veikėjų ir atramų aktoriams ir režisierei.

Spektaklio režisierė Airida Lementauskienė. Režisierei asistavo ir rūbus kūrė Ingrida Šopienė. Muziką pagal Senojo Testamento psalmes pritaikė ir užrašė choro vadovas Ričardas Grušas.

Liepos 15 d. mėgėjų teatrų spektakliai pakvies į Siesikų kultūros namus. Čia žiūrovai pamatys pirmą kartą festivalyje dalyvaujančius svečius iš Latvijos – Vilani mėgėjų teatro vaidinamą komediją ,,Moteris gudresnė už velnią” bei Siesikų mėgėjų teatro spektaklį ,,Nesusipratimas dėl kelnių”.

Po šių vaidinimų į Muzikos vakarą pakvies aktoriai Vidas Petkevičius su dukra Aiste ir Saulius Bareikis. Nuolat besišypsantis, optimistas iš prigimties aktorius Vidas Petkevičius įsitikinęs, kad ,,bet kurią akimirką galima patirti gerų dalykų. Na, o šeima ir draugai yra pats didžiausias džiaugsmas”. Ir dar muzika, kuri gaivina. Savo koncertus dainų autorius ir atlikėjas vadina intymiais vakarais, jų metu skaito Juozo Erlicko poeziją, kuri visiškai skiriasi nuo jo kuriamų dainų, todėl programoje atsiranda kontrastų. Kartu su juo vakare dalyvaus Saulius Bareikis – žinomas lietuvių aktorius, daugiau kaip dvidešimt metų vaidinęs Valstybiniame jaunimo teatre. S. Bareikis į sceną dabar dažniau lipa dainuoti arba, kaip pats sako, vaidinti save, viešai perskaityti keletą savo muzikinio dienoraščio puslapių. Aktorius dainuoja tai, ką kužda širdis – atvirai, jautriai ir nuoširdžiai. Tai nėra stilistika, tai – muzikine kalba parašytas dienoraštis.

Liepos 22 d. Veprių kultūros namuose į savo kūrybos vakarą kvies kino ir teatro aktorė, knygų ,,Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai” ir ,,Aktoriai, režisieriai ir studentai” autorė Nijolė Narmontaitė. ,,Aš – žmogus praktiškas, tad viską pateikiu vienoj lėkštėj: ir per gyvenimą sugaudytas džiugenas, ir juokingas savo kolegų gyvenimo akimirkas, ir mūsų visų gerumo receptus.”, – taip savo kūrybos vakarą pristato aktorė.

Liepos 24 d. vyks festivalio uždarymo renginiai. Taujėnų dvaro svirne ,,Labaiteatro” aktoriai Agnė Sunklodaitė ir Vytautas Rašimas pakvies į teatralizuotą koncertą žaidimą ,,Kai užaugsiu, būsiu…”. Tai šmaikštus, žaismingas, interaktyvus teatralizuotas koncertas vaikams, jų tėveliams ir seneliams apie tai, kaip svarbu tinkamai išsirinkti profesiją. Mažieji žiūrovai ne tik susitiks su labai skirtingų profesijų atstovais, bet ir patys turės galimybę pabūti ir aktoriais, ir statybininkais, ir mokslininkais, ir policininkais, ir kitų profesijų atstovais.

Vakare šis teatras pakvies į “3P show”- teatralizuotą koncertą suaugusiems (S-14). Tai hip hop, retro pop, top shop, tiesiog šok pasaka apie tris Paršus: Joną, Petrą ir Antaną. Ir apie pinigus. Ir mafiją. Ir sąžinę. Dar apie moteris… Pasaką seka charizmatiškasis, teatrališkasis reperis Medonas, vaidina ir gyvai dainuoja muzikalieji, šaunieji ir linksmieji “Labaiteatro” aktoriai Agnė Sunklodaitė ir Vytautas Rašimas! Dainų ir bytų autorius – nepakartojamas Deividas Gnedinas.

Taip pat liepos 24 d. Vepriuose vyks ir mėgėjų teatrų vaidinimai. Tądien spektaklį parodys pirmą kartą festivalyje dalyvaujantis teatras iš Latvijos – Brocenu mėgėjų teatras.

Festivalio organizatoriai tikisi, jog festivalio renginiuose kiekvienas žiūrovas atras įdomų renginį sau, kiekvienas dalyvis išsiveš ilgam išliekančius įspūdžius. Juk šio festivalio šūkis: ,,Paprastai nepaprastos festivalio dienos kiekvienam!“

Liepos 6 d. 20.30 val. FESTIVALIO ATIDARYMAS prie Taujėnų dvaro

MIMŲ teatro programa.

21.00 val. Lietuvos himno giedojimas

21.20 val. Andriaus ir Martyno Bialobžeskių, gitaristo Jono Krivicko, trimitininko

Dominyko Vyšniausko koncertas Taujėnų dvare

Bilietų kainos – 3, 4, 5 Eur

Liepos 7 d. Kino vakaras Taujėnų dvaro svirne.

17.00 val. Filmas vaikams ,,Mažasis princas” ( nemokamai)

19.00 val. Filmas ,,Sangailės vasara”  (bilieto kaina – 1 Eur )

Liepos 8 d. Taujėnų dvaro svirne

18.00 val. Taujėnų mėgėjų teatras ,,Bičiuliai”

J. Židanavičiaus ,,Moterims neišsimeluosi”

Režisierė Laima Jančiauskaitė

19.30 val. Saaremaa Teater MTU(Estija)

H. Raudsepp – V. Uibo ,,Vedelvorst”

Bilieto kaina – 3 Eur

Liepos 9 d. Taujėnų dvaro parke

11.30 val. Rokiškio r. Bajorų kultūros centro lėlių teatras ,,ČIZ”

,,Šuniškos istorijos”  (nemokamai)

Taujėnų dvaro svirne

13.00 val. Rokiškio r. Bajorų kultūros centro mėgėjų teatras ,,ŠNEKUTIS”

Daiva Čepauskaitė ,,Pabezdėk pa jazminais”

Režisierė ir dailininkė Nijolė Čirūnienė

14.10 val. Daudzevas amatierteatris

Martinš Ziverts  ,,Dvikova”,

Anna  Brigadere ,,Liežuvautojos”

Režisierė Inguna Strazdina

15.30 val. Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro Daniūnų bendruomenės namų

mėgėjų teatras ,,RIBA”

A. Kazragis ,,Tuščia kertė širdyje”

Režisierė Irena Živilienė

16.30 val. Kokneses amatierteatris

Sandija Kalnina  ,,Metalinės gėlės”

Režisierė Inguna Strazdina

18.00 val. Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo dramos kolektyvas

Balys Sruoga ,,Pagunda”

Režisierius Gediminas Makauskas

Bilieto kaina – 3 Eur

Liepos 10 d. Taujėnų bažnyčioje

11.00 val. Mažeikių Juozo Vaičkaus ,,Skrajojamasis”  teatras

Sakralinis spektaklis ,,Jobas”  (nemokamai)

Liepos 14 d.  Kino vakaras Siesikų kultūros namuose

18.00 val. Filmas ,,Mažasis princas”  (nemokamai)

19.00 val. Filmas ,,Sangailės vasara” ( bilieto kaina – 1 Eur)

Liepos 15 d. Siesikų kultūros namuose

17.30 val. Ukmergės kultūros centro Siesikų filialo mėgėjų teatras ,,Pantis”

A. Tarasonis ,,Nesusipratimas dėl kelnių”

Režisierė Valentina Karaliūnienė

18.30 val. Vilani mėgėjų teatras ,,Kas ir, tas ir”

Tolivaldis ,,Moteris gudresnė už velnią”

Režisierė Ināra Grietiņa

20.00 val. Sauliaus Bareikio, Vido Petkevičiaus su dukra Aiste koncertas

Bilieto kaina – 2 Eur.

Liepos 16 d. Taujėnų dvaro svirne.

14.00 val. Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro suaugusių mėgėjų teatras

,,Ąžuolynė”

Kazys Saja „Septynios ožkenos“

Režisierė Audronė Palionienė

15.10 val. Vilani amatieru teatris ,,Kas ir, tas ir”

Tolivaldis ,,Moteris gudresnė už velnią”

Režisierė Ināra Grietiņa

16.20 val. Panevėžio r. Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio suaugusių

mėgėjų teatras ,,Saulėgrįža”

J. Žemaitė ,,Skaudus praregėjimas”

Režisierė Audronė Palionienė

17.30 val. Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus mėgėjų teatra

Augustinas Gricius ,,Ponaitis”

Režisierė Birutė Šneiderienė

19.00 val. Seinų mėgėjų teatras

Robertinas Bigėlis „Generalinė repeticija”

Režisierė Eugenija Pakutkienė

Bilieto kaina – 3 Eur

Liepos 17 d. Taujėnų dvaro svirne

16.30 val. Zanavykų teatras

Pagal J. Žemaitę ,,Būdynė”

Režisierė Gražina Guzovijienė

17.40 val. Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio teatras

V.  Sobčiakas ,,Kodėl tu jai neskambini š..?”

Režisierė Vita Vorienė

18.50 val. Taujėnų gimnazijos III gimnazijinė klasė

,,Aukštaitiškų vestuvių fragmentas”

Vadovė Nijolė Janulienė

Bilieto kaina – 3 Eur

Liepos 21 d.  Kino vakaras Veprių kultūros namuose

18.00 val. Filmas vaikams ,,Mažasis princas” ( nemokamai)

19.00 val. Filmas ,,Sangailės vasara” (bilieto kaina – 1 Eur)

Liepos 22 d. Veprių kultūros namuose

19.00 val. Aktorės Nijolės Narmontaitės kūrybos vakaras

Liepos 23 d. Taujėnų dvaro svirne

14.00 val. Jonavos rajono Panoterių kultūros centro mėgėjų teatras

K. Gineitis ,,Knarkia paliepus”

Režisierė Janina Adomaitienė

15.20 val. Brocēnu teātris

Māra Rītupe ,,Rāja mani māmuliņa”

Režisierė Zanda Strogonova

17.00 val. Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras ,,Avilys”

Sofija Kymantaitė – Čiurlionienė ,,Pinigėliai”

Režisierė Miranda Vaitkevičienė

19.20 val. Līvānu Jauniešu teātris

Pagal latvių autorius ,,Lėlė”

Režisierius Oskars Bērziņš
20.10 val. Ukmergės kultūros centro Siesikų mėgėjų teatras ,,Pantis

A. Tarasonis ,,Nesusipratimas dėl kelnių”

Režisierė Valentina Karaliūnienė

Bilieto kaina – 3 eur

Liepos 24 d. Taujėnų dvaro svirne

14.00 val. ,,LABAITEATRAS”

Spektaklis vaikams ,,Kai užaugsiu, būsiu…”

Bilieto kaina – 1 Eur

Veprių kultūros namuose

14.00 val. Līvānu Jauniešu teātris

Pagal latvių autorius ,,Lėlė”

Režisierius Oskars Bērziņš
15.20 val. Ukmergės kultūros centro Veprių filialo vaikų ir jaunimo

dramos kolektyvas ,,Šypsenėlė”

Vytautas Kupšys ,,Raganos burtai”

Režisierė Rasa Šimonienė

16.30 val. Brocēnu teātris

Māra Rītupe ,,Rāja mani māmuliņa”

Režisierė Zanda Strogonova

17.00 val. FESTIVALIO UŽDARYMAS Taujėnų dvaro didžiojoje salėje

,,LABAITEATRAS”

Teatralizuotas koncertas ,,3P Show” (S-14).

Bilietų kainos – 3, 4, 5 Eur

Abonementas į visus renginius – 5 Eur

Bilietai ir abonementai parduodami Taujėnų kultūros namuose.

Tel. informacijai: 8 606 13263 ir 8 646 90121 (Taujėnai)

Laima Jančiauskaitė

Festivalio ,,Prie dvaro“ vadovė

Tel. 8 646 90121, e-paštas režisiere@kc.ukmerge.lt