Kovo 30 d. 16 val. Dvaro Didžiojoje salėje spektaklis „Broliai Karamazovai“!

Fiodoras Dostojevskis
Broliai Karamazovai
Drama

Režisierė Silva Krivickienė

„Jeigu Dievas yra, tuomet aš esu labai kaltas! Bet jeigu jo nėra…?“

Abejonės, nerimas, tikėjimo kova su netikėjimu… Tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ir ieško spektaklio personažai.


Spektaklis „Broliai Karamazovai“ savo kelią pradėjo dar Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kuomet studijuojantys Aktorinę meistrystę aktoriai, vadovaujami  kurso vadovės režisierės Silvos Krivickienės,  sėkmingai pasirodė Tarptautiniame studentų teatro festivalyje „Po saule“ Šiauliuose. Vėliau būsimų diplomantų spektaklis brendo jį rodant skirtingai auditorijai skirtingose Lietuvos miestuose: Mažesniųjų brolių vienuolyne Kretingoje, Tiškevičiaus dvare Trakų Vokėje, Šventosios Dvasios vienuolyne Vilniuje, Kosmologijos muziejuje Molėtuose, Mažojoje teatro akademijoje ir Vilniaus kunigų seminarijoje.

2011 pabaigoje  metais prasidėjo tarptautinių gastrolių etapas: Broliai Karamazovai buvo parodyti reikliai Maskvos publikai kur sudalyvavo VII tarptautiniame teatro fakultetų konkurse Maskvoje) Valstybinis visos Rusijos S. A. Gerasimovo kinematografijos universitetas (VGIK) ir buvo apdovanotas pirmuoju prizu „Už ansambliškumą ir tikslų žanro pojūtį“. 2012 m. gegužės mėnesį spektaklis dalyvavo visos Rusijos Debiutų festivalyje „Tavo Šansas“ Maskvoje ir pelnė pagrindinį prizą – festivalio Didįjį prizą. 2013 metų pavasarį jau kaip garbingą svečią „Brolius Karamazovus“ pakvietė Festivalis „ Rusijos teatro ateitis “ Jaroslavlyje.

Teatro kritikė Julija Šumova recenzijoje gyrė spektaklio scenografiją, gerai atliktus vaidmenis bei rastą kontaktą su žiūrovais. Ji džiaugėsi tai, kad lietuviai, pasirinkę pačią rusiškiausią medžiagą – Fiodoro Dostojevskio tekstus,  sugebėjo subtiliai atskleisti autoriaus herojų dvasines būsenas, emocinius prieštaravimus bei iškelti esminius tikėjimo ir netikėjimo klausimus.

„Spektaklio atmosfera iš karto sukūrė atvirumo ir intymumo atmosferą, tam padėjo ir kamerinė erdvė bei žiūrovų susodinimas. Spektaklio metu kuriama muzika bei subtilios varinės lėkštės vibracijos skleidėsi per visą salę primindamos varpų skambesį, o aktorių ansamblio atliktos nuskambėjo kaip cerkvės choras. “Stiprios, visame pasaulyje žinomos, Lietuvos teatro mokyklos auklėtiniai dirbo atsidavę ir profesionaliai, buvo organiški, emocionalūs ir labai atviri”, –  jaunuosius aktorius komplimentais apibėrė teatrologė Julija Šumova.

VAIDINA:

Fiodoras P. Karamazovas – Šarūnas Zenkevičius

Dmitrijus F. Karamazovas – Simonas Dovidauskas

Ivanas F. Karamazovas – Vygandas Vadeiša

Aleksėjus F. Karamazovas – Pijus Ganusauskas

Pavelas F. Smerdiakovas – Justas Valinskas

Velnias –Paulius Markevičius

Piotras A. Mijusovas – Paulius Markevičius

Katerina Ivanovna –Julija Šatkauskaitė, Marija Petravičiūtė

Agrafena Aleksandrovna – Ieva Triškauskaitė

Liza – Milda Noreikaitė

Chochlakova –Julija Šatkauskaitė, Marija Petravičiūtė

Grigorijus – Paulius Markevičius

Vienuolės – Marija Petravičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Ieva Triškauskaitė, Milda Noreikaitė.

Bilieto kaina 20 – 25 Lt

Išsamesnė informacija ir bilietų rezervacija tel. +370 684 65298