Tai elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos, perkeltos į teatro sceną.

Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūros kontekste netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m.).

Vienas spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti. Tragikomedijos veikėjai yra trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas.

Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją. Jų tikslas – pakeisti materiją, išeiti iš tos, kurioje yra dabar ir kurioje nieko nebejaučia, – tarsi laižytų cukrų, kurio skonis burnoje – kaip smėlio, kaip talko. Istorijų sekimas vėlėms, kuriose vaizduojamas tikras tikrų žmonių gyvenimas – vienintelis likęs pasitenkinimo šaltinis, bandymas iš naujo patirti gyvenimą.

Visose trijose istorijose justi mirties motyvas, kuris apskritai būdingas J. Savickio kūrybai.

Gyvenimą, J. Savickio vaizduojamą kaip teatrą, perteiks kūrybinė spektaklio trupė, teatro ir kino aktoriai: Redita Dominaitytė („Knygos teatro“ vadovė), Eimutis Kvoščiauskas, Virginija Kuklytė. Režisierius – Alius Veverskis, kostiumų dailininkė – Jurgita Januškevičiūtė, scenografijos dailininkė-juvelyrė – Martyna Bartkutė, fotografas – Deivis Lukas, projekcijos autorius – Leonas Blėdis, garsas – Laura Misiukevičiūtė, šukuosenos – Rūta Marozovienė, prodiuserio asistentė Eglė Kaukėnaitė

Spektaklio draminę formą pabrėžia kostiumų dizainerės J. Januškevičiūtės (http://www.jjurgita.lt/) įspūdingi kostiumai ir antikvariniai kvepalai ir jaunos juvelyrės M. Bartkutės darbai, kurie praturtina reginį, suteikdami spektakliui išskirtinę atmosferą bei stilių.

2015 metai yra jubiliejiniai 125-ieji J. Savickio gimimo metai.
Laikas dar kartą prisiminti šią puikią literatūrą ir pajusti skaitymo džiaugsmą!

Bilietus galima įsigyti Taujėnų dvare
Tal.: 868465298

Svetainės nuoroda: www.taujenudvaras.lt

Bilieto kaina: 8 – 10 eur.