2015 m. balandžio 19 d. 16val. diena bus neeilinė, kadangi Taujėnų dvarą atvyksta rašytojas, poetas, režisierius, dainų tekstų ir muzikos autorius, bardas Vytautas V.Landsbergis su žmona Ramune ir programa „Žiauriai gražūs romansai“.

Visi, kas girdėjo, išėjo sužavėti paprastų melodijų, pribloškiančių tekstų ir atlikėjų nuoširdumo. Tie, kam neteko viso to regėti, kviečiami apsilankyti šiame koncerte, kur atlikėjai pristatys pačius gražiausius iš kompaktinės plokštelės „Žiauriai gražūs romansai“.

Žiauriai gražūs romansai tai toks specifinis dainuojamosios kūrybos žanras, labai išpopuliarėjęs nepriklausomoje tarpukario Lietuvoje (1919-1939), kai miestuose, bei kaimuose atsirado radijas ir jo dėka – restoranuose, vakarėliuose bei užstalėse – ėmė plisti romansų dainavimo tradicija. Dažniausiai tai būdavo iš kitų kalbų versti bei lietuviškoms situacijoms pritaikyti itališki, rusiški ar čigoniški romansai. Tačiau tuo pat metu sparčiai buvo kuriami ir savi, lietuviški žiaurieji romansai, neretai palydimi aštrių egzotiškų prieskonių, nuožmių leopardų, tragiškos meilės, nukirstų galvų…

Atlikėjų lūpomis dainuojami romansai – kupini žavaus naivumo, sentimentalumo, aistringumo kūriniai. Daugumoje jų dominuoja fatališkos neištikimybės ar nelaimingos meilės istorijos, pasibaigiančios kruvinomis dramomis. Savo atsiradimo laikotarpyje šie romansai buvo dainuojami ir klausytojų priimami labai rimtai – kaip nūnai indų filmai ar meksikiečių melodramos. Tačiau laikui bėgant jų tekstai įgijo ir visiškai kitą, kūrėjų nenumatytą prasmę juose išsigrynino juodasis humoras, absurdas, ironija tai jausmai, kurių droviam, šiaurietiškam lietuviškam mentalitetui niekad nebus per daug. „O tai ir yra žiauriuose romansuose – kai nebesupranti, ar verkti, ar juoktis“ – sako V.V.Landsbergis.

Šią programą atlikėjas su žmona dovanoja labai retai, todėl geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ nepraleižia progos pradžiuginti klausytojus ir pamaloninti neeiliniais koncertais, kurių vienas –  „Žiauriai gražūs romansai“ – laukia balandžio 19 d. 16 val. Taujėnų dvare Ukmergės rajone. Vakaras, kupinas šypsenų veiduose,  bus garantuotas!!!

Bilietus platina www.bilietai.lt bei Taujėnų dvaras (+370 684 65298). Taip pat likus 1 val. iki koncerto prie salės durų. Kaina 8,10,12 €.

Perkant du bilietus su laisvalaikio kortele – nuolaida 20%.